|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Vahit Bıçak\'a plaket!
Orduspor'a verdiği destek ve katkılardan dolayı Orduspor Yönetim Kurulu tarafından Prof. Dr. Vahit Bıçak'a plaket verildi. Plaket Önceki Enerji Bakanı Hilmi Güler tarafından Avukat Prof. Dr. Vahit Bıçak'a takdim edildi.
Devamı>>


Ölünün hatırasına saygı göstermek gerekir
Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Vahit BIÇAK:ÖLÜNÜN hatırasına saygı göstermek gerekir. Ceza kanununda 'ölen kişinin naaşına yönelik' suç vardır. Ve ölen kişinin naaşı da hukuk düzeni tarafından korunmaktadır. Ölen kişinin naaşıyla ilgili bilgiler uluorta ve ölen kişinin manevi hatırasına zedeler şekilde ortaya dökülemez. Kamuoyunun bilgi edinme hakkı, ölenin hatırasını ve manevi kişiliğini zedelemeden yapılmalıdır. Cumhurbaşkanı olduğu için halkın bilgi alma hakkı vardır. Ancak kamuoyu burada cesedenin bozulup bozulmadığını değil, şüpheli ölüme ilişkin ayrıntıları merak eder. Amacın dışındaki açıkmalar naaşın çıkarılma amacıyla uyuşmaz. Yetkili kişilerin bu tür açıklamaları yaparken dikkatli ve sorumlu ifadeler kullanmalıdır.
Devamı>>


Batı Karadeniz Gemi İnşa ve Entegre Sanayii Çalıştayı
Çalıştaya Başbakanlık Eski Başdanışmanı ve OSTİM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Sedat Çelikdoğan ile Deniz Ceza Hukukçusu ve Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Vahit Bıçak"™ın yanı sıra Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bartın Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, Düzce Üniversitesi ve Gemi Mühendisleri Odasından temsilciler katıldı.
Devamı>>


Bicak o antiteroristickom zakonu u Turskoj
Gost Al Jazeere u Ankari je prof. dr. Vahit Bicak, profesor krivicnog prava. Bicak je, izmecu ostalog, komentirao antiteroristicki zakon u Turskoj, Å¡ta on regulira, sankcionira i maksimalne kazne. Takoder je govorio i o zakonu o sankcioniranju demonstranata.
10 august 2012, Petak 18:57 CEST
Devamı>>


Özel Yetkili Mahkemeler görevlerini doğru mu yaptı?
Star Gazetesi, 29 Haziran 2012, A Haber'de yayınlanan ve Gazeteci Sevilay Yükselir'in moderatörlüğünü yaptığı %100 Siyaset programında bu hafta öne çıkan konu Devlet Güvenlik Mahkemeleri ile Özel Yetkili Mahkemeler arasındaki farklar ve Özel Yetkili Mahkemelerin görevlerini doğru kullanıp kullanmadıkları oldu. Programın konukları ise hukukçular Mete Göktürk, Osman Can, Ersan Şen, Vahit Bıçak ve Reşat Petek oldu.
Devamı>>


Bıçak A Haber TV de %100 Siyaset Programına Katıldı
Prof. Dr. Vahit Bıçak, A HABER TV de Sevilay Yükselir tarafından yönetilen % 100 SİYASET programına katıldı. Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemeleri hakkındaki görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.
Devamı>>


Bıçak, NTV de Polis Dayağına İlişkin Soruları Yanıtladı
NTV, Gece Bülteni, 23.26, Ceza Hukuku Uzmanı Av. Prof. Dr. Vahit Bıçak İstanbul Fatih\'teki polis dayağına ilişkin soruları NTV Gece Bülteni proğramında yanıtladı.
Devamı>>


New laws passed by Parliament become outdated too fast
Professor Bıçak, who is a professor of criminal law and attorney at law, noted: "In the drafting process, an impact analysis should be conducted. This is customary in the world. People try to work out the possible effects a law might have on society in the process. The fundamental element we are missing is that we do not conduct an impact analysis."
Devamı>>


Bıçak, Arabuluk konusunda soruları yanıtladı.
Prof. Dr. Vahit Bıçak, 7 Haziran 2012 tarihinde saat:12.10 da BLOOMBERG HT televizyonunda Arabulucuk Kanununa iliskin sorulari canli yayinda cevapladı.
Devamı>>


Bıçak, BLOOMBERG HT de!
Prof. Dr. Vahit Bıçak, 6 Haziran 2012 tarihinde BLOOMBERG HT Televizyonunda saat 19.10 da Gülün Yıldırımkaya ile Gündem Proğramına konuk olarak katıldı.
Devamı>>


Bıçak, NTV de Yeni Yargı Paketlerini Değerlendirdi.
Bıçak, 23 Mayıs 2012 tarihinde NTV televizyonunda saat 21.00 de Oguz Haksever'in programina rehber konuk olarak katildı.
Devamı>>


Bıçak, Kanal A\'da Sivil Düşünce Programına Katıldı
Av. Prof. Dr. Vahit Bıçak 16 Mart 2012 tarihinde saat 21.30-23.30 saatleri arasında yayınlanan Sivil Düşünce programına katıldı. Hukukçu gözüyle sivas olaylarını değerlendirdi.
Devamı>>


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 363,826
Toplam Ziyaretçi: 357,566
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 117
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 2
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com